- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Marble Gurunanak Ji Statue
Marble Gurunanak Ji Statue
Leading Manufacturer of white marble gurunanak ji statue, white marble guru nanak ji statue, marble gurunanak dev ji statue and gurunanak dev ji marble statue from Jaipur.
White Marble Gurunanak Ji Statue
Product Price: Rs 35,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Details:
| Statue Height | 24 in |
| Marble Type | White Makrana |
| Posture | Standing |
| Finish | Polished |
| Usage | School, Home, Office, Gurdwara |
| Material | Marble |
| Pattern | Painted |
| Usage/Application | Worship |
| Color Style | Colorful Painting |
| Color | Multi Colour |
| With Base | Yes |
| Weight | 40โ80 kg |
| Brand | Bhura Murti Art |
| Technique | Handcrafted |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
White Marble Guru Nanak Ji Statue
Product Price: Rs 35,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Details:
| Statue Height | 15 in |
| Marble Type | White Makrana |
| Posture | Seated |
| Finish | Polished |
| Usage | Office, Gurdwara, Home |
| Pattern | Painted |
| Material | Marble |
| Usage/Application | Worship |
| Brand | Bhura Murti Art |
| Color Style | Colorful Painting |
| With Base | Yes |
| Technique | Handcrafted |
| Color | Multicolor |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Marble Gurunanak Dev Ji Statue
Product Price: Rs 31,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Details:
| Statue Height | 24 in |
| Marble Type | White Makrana |
| Color | Multi Colour |
| Suitable For | Temple |
| Posture | Sitting |
| Finish | Polished |
| Usage | Office, Gurdwara, Home, School |
| Pattern | Painted |
| Usage/Application | Worship |
| Color Style | Colorful Painting |
| Weight | 40โ80 kg |
| Brand | Bhura Murti Art |
| Material | Marble |
| Technique | Handcrafted |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Gurunanak Dev Ji Marble Statue
Product Price: Rs 31,500 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Details:
| Statue Height | 24 in |
| Marble Type | White Makrana |
| Color | Multi Colour |
| Posture | Sitting |
| Finish | Polished |
| Usage | Office, Home, School, Gurdwara |
| Pattern | Painted |
| Usage/Application | Worship |
| Color Style | Colorful Painting |
| With Base | Yes |
| Weight | 40โ80 kg |
| Brand | Bhura Murti Art |
| Material | Marble |
| Technique | Handcrafted |
Yes! I am InterestedRequest A Callback